Chelsea

Występ Shkodrana Mustafiego przeciwko Chelsea może dostarczyć lekcji innym obrońcom Premier League

Arsenal zagrał 17 września w duchu na Stamford Bridge, kiedy odmówił mistrzom wszystkich trzech punktów w zachodnim Londynie.

Strzelcy byli lepsi przez większość 90 minut, a nawet grzechotali stolarkę, ale ich defensywny pokaz przykuł uwagę, gdy kajdany Alkaro Moraty przez Shkodrana Mustafiego okazały się szczególnie skuteczne.

Były napastnik Realu Madryt strzelił już trzy bramki, odkąd dołączył do Chelsea latem, ale rzadko groził Arsenalowi i wyciął sfrustrowaną postać. Co 50-50 pojedynków wygrywa Shkodran Mustafi, który stawia mistrzowską klasę obrony przed potężnymi napastnikami.

Niemiecki obrońca był doskonały do ​​stóp i niezwykle przydatny w powietrzu i pomógł swojemu bocznemu zespołowi zdobyć drugie czyste konto w meczu, w którym mieli walczyć.

Premier League. Tylko remis Chelsea

Strzelcy mają słabe wyniki na Stamford Bridge, ale powinni byli odejść ze wszystkimi trzema punktami, a 25-latek nalegał, aby jego drużyna wykorzystała ten występ.

Arsenal przegrał zarówno na Stoke, jak i Liverpoolu, ale niespodziewanie zdobył pierwszy punkt na wyjeździe w sezonie i mogło być więcej, gdyby główka Mustafiego w drugiej połowie nie została wykluczona z spalonych.

W zeszłym sezonie Diego Costa okazał się ciągłym zagrożeniem dla linii obrony Arsenalu, wykorzystując swoją fizyczną obecność i wytrwałość, aby pomóc załamać drużynę Arsene Wenger, jednak Alvaro Morata jest zupełnie innym graczem i opiera się na przestrzeni i instynkcie. Ilekroć hiszpański napastnik znajdował miejsce, Mustafi tam był.

Obrońcy Premier League mogli wiele nauczyć się z pokazu Mustafiego, gdy środkowy obrońca pilnie i uparcie powstrzymywał stronę Antonio Conte przed tworzeniem czegoś wartego uwagi. Morata będzie miał znacznie łatwiejsze zadania w tym sezonie, gdy będzie kontynuował poszukiwania Złotego Buta w Premier League.

Manchester United wygrał z Chelsea

Trzeba było podziwiać dyscyplinę Arsenalu. Byli szeroko krytykowani za posiadanie miękkiego środka, ale trzymali się mocno, a każdy gracz zajmował swoją pozycję przez 90 minut i pomagał swojej drużynie w zdobyciu cennego punktu w ich dążeniu do powrotu do pierwszej czwórki.

Strój w północnym Londynie kosztuje około 6/4, aby powrócić do miejsc w Lidze Mistrzów w tym sezonie, a jeśli myślisz o wsparciu Strzelców w sukcesie w górnym locie, zawsze warto spojrzeć na różne bonusy powitalne dostępne dla wszyscy nowi klienci, w tym darmowy zakład do 50 £ w Coral.

Drużyna Wengera zakwalifikowała się do Ligi Europy w tym sezonie i otworzyła ją z sukcesem 3: 1 przeciwko FC Koln i została uznana za wspólnych faworytów w rywalizacji wraz z wydatnym AC Milan.

Mustafi rozkwitał na środku linii bocznej Arsenału i pomógł zorganizować normalnie nieszczelny wygląd zewnętrzny. Przyspieszył, gdy miało to znaczenie, a jego występ zapewni mnóstwo zachęty dla fanów Arsenalu, którzy liczą na to, że ich drużyna podejmie tytułowe wyzwanie.

W wywiadzie na temat sztuki obrony były kapitan Manchesteru United, Rio Ferdinand, stwierdził, że dobra obrona polega na spójności. Dodał, że „świetni gracze lśnią, gdy ma to znaczenie” i dokładnie tak wielu fanów Arsenalu opisałoby występ Mustafiego w zachodnim Londynie.

Wszyscy obrońcy Niemca zdawali się zwiększać swoje wyniki w wyniku jego obecności i tak długo, jak długo Wenger będzie w stanie utrzymać się w tyle, czekają cztery dużo więcej czystych kont.