Przedsezon jest niezwykle ważnym czasem w piłce nożnej, zapewniając graczom platformę do sprostania wymaganiom nadchodzącej kampanii.

Dni, w których najlepsze gwiazdy mogły pojawić się na pierwszej sesji z kamienną nadwagą, już dawno minęły, a kluby nalegały na znacznie większy profesjonalizm swoich zawodników. Czytaj dalej, gdy patrzymy, jak kluby Premier League przygotowują się do nowego sezonu.

Układanie fundamentów

Teraz, gdy piłka nożna zbliża się do harmonogramu prawie 12 miesięcy, najlepsze gwiazdy gry ledwo mają czas na postawienie stóp i relaks. Kluby muszą zrównoważyć potrzebę odpoczynku i regeneracji z wymogiem, aby ich zawodnicy byli w formie i byli gotowi na nowy sezon.

Na linie bukmacherskie w New Jersey mogą wpływać wydarzenia, które odbywają się przed sezonem, ponieważ kluby starają się zapewnić, aby uderzyły w ziemię, gdy akcja się rozpocznie.

Układanie solidnych fundamentów z perspektywy fitness pomaga graczom osiągać najlepsze wyniki przez cały sezon.

Wszystko jest w przygotowaniu

Nauka o sporcie zmieniła sposób, w jaki zespoły przygotowują się do nowego sezonu, z trenerami wykorzystującymi uporządkowane treningi zaprojektowane w celu poprawy siły, szybkości, wytrzymałości i zręczności.

Gracze są zawsze w ruchu podczas gry, a niektórzy pokonują ponad 400 km w ciągu 38 meczów. Korzystając z najnowszej technologii analizy danych, kluby są w stanie monitorować każdy aspekt wyników zawodnika, aby zmaksymalizować jego potencjał.

Benjamin Franklin powiedział, że „nie przygotowując się, przygotowujesz się do porażki”, a to z pewnością pasuje do futbolu.

Zabranie na pole

Mecze w Premier League generalnie składają się z pięciu lub sześciu harmonogramów meczów przedsezonowych, aby pomóc graczom przygotować się do nowego sezonu. Większość zacznie od dość łagodnego otwieracza, a następnie rozkręci wszystko, zanim zakończy się meczem z przeciwnikami o podobnym poziomie.

Na przykład zwycięzcy Ligi Europy Chelsea latem koncertują w Irlandii, po czym udają się do Japonii, by zmierzyć się z Barceloną. Inne mecze przeciwko Reading, Red Bullowi Salzburgowi i Borussii Monchengladbach zapewniają różne testy, które pomogą w przygotowaniach graczy.